четвер, 17 квітня 2025 р.

Творча зустріч «Весняний книгограй Хмельниччини»

Весна – пора оновлення, натхнення та ідеальний час для нових зустрічей і відкриттів.

Саме такою – теплою, щирою та по-весняному душевною – видалась творча зустріч «Весняний книгограй Хмельниччини», яка відбулася 17 квітня у бібліотеці-філії №2. Учасниками заходу стали учні 8-Г класу Ліцею №4 ім. Павла Жука. Захід проходив у межах XІX обласного форуму «Книжкова весна на Хмельниччині».

Гостями події стали відомі подільські митці, члени Хмельницької міської літературної спілки «Поділля»: поетеси Марія Лисайчук, Раїса Біберина-Тимчук та виконавець пісень Василь Гринчук. 

Авторки представили юним слухачам свою творчість, зокрема поезії, присвячені весні, коханню, матері, природі, рідному краю та Україні. Їхні слова проникали у саме серце, змушували замислитись, відчути красу рідного слова, силу поетичного рядка.

Окрасою заходу стали музичні номери у виконанні Василя Гринчука. Ось так поезія Марії Лисайчук і Мирослава Воньо – ожила в музиці та голосі, створюючи незабутню атмосферу єднання мистецтва та душі.

Учасники щиро аплодували, підспівували та дякували за щирість і майстерність.

«Весняний книгограй Хмельниччини» – це не просто зустріч із поетами, це місток між поколіннями, між словом і душею, між мрією й дійсністю.



 

неділя, 13 квітня 2025 р.

Майстерня для родини «Магія Великодньої писанки»

Коли весна впевнено вступає у свої права, а серця наповнюються очікуванням свята приходить Великдень. Це особливий час, коли хочеться творити, ділитися добром і бути ближче один до одного. Щоб відчути дух свята, працівниці бібліотеки-філії №2 запросили родини на майстер-клас «Магія Великодньої писанки».

Неодмінним символом цього великого свята, дзеркалом багатства української народної творчості є українська писанка.

Однією з найвідоміших великодніх традицій є писанкарство розпис яєць символами добра, життя і світла.

І ось, 12 квітня, наша бібліотека перетворилася на творчу майстерню, де панували барви, традиції та сімейне тепло.

Під керівництвом бібліотекарки Тетяни Юркової родини навчалися працювати з традиційними інструментами: писачками, воском, свічками та кольоровими барвниками.

Для багатьох це був перший досвід розпису писанок, тож кожен мазок і кожна краплинка воску ставали відкриттям.

Учасники із захопленням наносили візерунки, спостерігали, як яйце поступово перетворюється на маленький витвір мистецтва.

Майстерня подарувала учасникам не лише нові знання та навички, а й щирі емоції, тепло родинного кола і справжню насолоду від спільної творчості.

Писанки вийшли яскравими, неповторними, сповненими душевного тепла й любові справжня краса, яка стане символом світлого Великодня.

Бібліотека щиро дякує всім, хто долучився до цієї події. 


Нехай Великдень принесе у ваші домівки мир, радість та натхнення!