пʼятниця, 10 січня 2025 р.

Поетична світлиця «Василь Симоненко. Лицар на білому коні»

Україна викарбувала на золотих скрижалях імена відважних своїх синів і дочок - аби  прийдешнім поколінням було ким гордитися, з кого брати приклад. Серед них  витязь молодої української нації  – Василь Симоненко.

Василь Симоненко… Поет зраненого серця. Його наснажувала полтавська земля.

На Лубенщині він плекався у материних любистках. Там відчув і проніс через коротке життя глибоку синівську любов до краю,  до народу, що дав крила і мудрість.

28 років накувала йому зозуля. Всього 28…

Отож, 9 січня члени первинної ветеранської організації №4 «Заріччя» стали учасниками поетичної світлиці «Василь Симоненко. Лицар на білому коні», присвяченої видатному поетові-шістдесятнику, чиє слово стало символом нескореності та любові до України.

Працівниці бібліотеки-філії №2 підготували цікаву розповідь про життєвий і творчий шлях Василя Симоненка. Учасники заходу мали змогу дізнатися більше про його важке дитинство, роки навчання, журналістську діяльність і непересічний талант, який прославив його як «лицаря правди» та борця за українську мову і культуру.

Особливою частиною події стало читання поезій Василя Симоненка, а саме лунали безсмертні рядки вірші  «Ти знаєш, що ти людина?», «Лебеді материнства», «Україні» та інші. Його вірші, сповнені щирості, мудрості та палкої любові до рідної землі. 

Подібні заходи є важливим нагадуванням про нашу культурну спадщину, адже слово Симоненка і досі надихає, об’єднує і допомагає усвідомлювати цінність свободи та гідності.

Учасниці поетичної світлиці мали змогу познайомитись із матеріалами книжкової виставки «Незгасна зоря Василя Симоненка»,  на якій були представлені твори поета та книги про нього. 

Творчий  набуток письменника